NAŠE STORY - náš příběh

V zemi krále Miroslava, aneb jak to všechno začalo...

20953390_10210360638160312_5225136565786176217_n.jpg

Jestliže říkáte, že získávání peněz je ta nejdůležitější věc, strávíte celý život tím, že budete marnit svůj čas. Budete dělat věci, které nemáte rádi, proto abyste mohli pokračovat ve svém životě. Je lepší žít krátký život, ktery je plný toho co děláte rádi, než dlouhý život strávený mizerně.

Vše to začalo jako klukovský sen, aneb za sedmero horami a sedmero řekami v zemi krále Miroslava, někdy nazývané jako bájné České království, kde nic není nemožné, žil malý jinoch jménem Honza. Ten si dlouhá léta snil o oři československém tovární značky Jawa 20/21.

jawa forever.jpg

Od snu ke skutečnosti. Jak pravil někdy na počátku minulého století velký člověk, pan Tomáš Baťa st., “Přání je otcem myšlenky.” I v našem příběhu, kde se přání plní, se věci nedějí přes noc. Do chvíle, než se tento klukovský sen stal skutečnosti, uplynulo dlouhých 15 let ... tedy přesněji do roku 2016.

Po roce času, proježděném křížem krážem v naší krásné zemi zaslíbené, se jednoho dne Honza setkal se zámeckých kuchtíkem jménem Přemysl, druhým jménem Mitrenga. Tento Přemysl míval v oblibě časně z rána chodit ke stájím, kde náš Honza měl ustájeného svého bájného oře – Jawu 21 Sport. Přemysl zde prohlížel a obdivoval krásné linie Jawy. Zapůsobil na něho duch doby, za kterým viděl ten um, slávu a šikovnost československých rukou konstruktérů, techniků, dělníku a veškerého lidu, který se tehdy podílel na zrodu tohoto krásného stroje. Fenoménu všech čechoslováků hrdě hlásajíc do světa slávu, roli a pozici světového výrobce na poli motocyklů v našem království.

Když tu jednoho dne Přemysl pravil:

Jéé to by bylo fajn, kdyby si to člověk mohl někdy půjčit...A tady začal náš příběh, v roce 2017.... Rudí Baroni a první Fichtl Půjčovna na světě.

V ten moment nám proletěl před očima celý technický život a emoce, které v nás jízda na těchto strojích pokaždé zanechává.

Během pár sekund jsme věděli, že to musíme zkusit. Podělit se s lidmi o tuto srdečnou radost a emoce. Umožnit třeba i těm, kteří z nějakého důvodu nemají možnost si splnit sen, tak jako náš Honza z příběhu a jen sní. Sní třeba o tom, jak a kde takovou motoristickou zkušenost získat.

29872591_1989233134738318_4713544107356380595_o.jpg

Pro cizince, pro jinochy, pro přátele motocyklů Jawa, pro Vás pro všechny jsme tady! Historií, ovládáním tohoto jedinečného stroje při průjezdu Českého království obohacujícím duši a průzkumem dnešnímu člověku zapomenutých míst se skrytým poznáním Vám přinášíme tyto neobyčejné zážitky až k Vám.

Preferujete zákoutí, nebo zahrady a kotliny, kde se tvořily převratné myšlenky v energii velkoměsta? Nebo naopak přírodu, která sama plodí v horizontě času pomocí svých krás a monumentů tu atmosféru? Pak vy sami jste tvůrcem svých zážitků. Je to plně na Vás, co si zrovna budete přát, ale jedno je jisté. To, že naše stroje budou součástí této cesty, připraveny dát ze sebe jak zevnějškem, tak i mechanickým nitrem ten neobyčejně patriotní ambient! Podívejte se na nabídku našich služeb.

Vstupte a nahlédněte s námi do jiného světa a doby světa první Fichtl Půjčovny na světě. Zažijte téměř zapomenuté a podívejte se na nabídku našich služeb a na celý koncept.